Jak pracować nad strategią komunikacji marketingowej?

Jak mawiają Amerykanie – szczególnie w tekstach piosenek – “jeśli nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć”.

Co racja, to racja.

Dlatego dzisiaj krótko i z “wezwaniem do działania” – call to action.

Praca nad strategią

Dlaczego tak?

  • Komputer to “rozpraszacz” – zawsze znajdzie się pretekst, aby zajrzeć na “bardzo ważną w tym momencie stronę” (na przykład Facebook 🙂 Dlatego lepiej jest pracować “offline”.
  • Kartka i długopis pomogą Ci fizycznie zaangażować się w proces pisania treści. Twój mózg będzie inaczej pracować niż przy pisaniu na klawiaturze (nie sprawdzałam, czy są jakieś badania na ten temat, ale pewnie są).
  • Pisanie odręczne pozwoli Ci stosować różne metody przekazywania myśli, m.in. w postaci obrazków, tabel, schematów. To pomaga w bardziej kreatywnym myśleniu, a przy strategii jest to istotne.
  • Zoptymalizujesz czas pracy, bo chcąc stosować różne sposoby wizualizacji Twoich w edytorze treści, musisz poświęcić więcej czasu na ich odnalezienie oraz edytowanie. Za pomocą długopisu robisz to od razu – “rach-ciach”! 🙂
  • Wyznaczając konkretny czas (45 minut), będziesz mieć poczucie “skondensowania działania”. Praca nad strategią może kojarzyć się z “rozwlekaniem czasu”, bo jest to czynność “nieuporządkowana” pod kątem powtarzalnych działań.

Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *